Bu Blogda Ara

31 Aralık 2006 Pazar

Yılın son güncesi...


Sonunda oldu, bugün sistemi tekrardan kurdum. Laptop alma konusunda kararsız olanlara duyururum, Laptop mutlaka edinmeye çalışın. Aldığınız laptop'un Recovery Cd/Dvd si olmasına da dikkat edin. Recovery cdler, tüm sistemi yeniden kurulmuş, çıktığı tarihteki güncellemeleri yapmış,acrobar reader,java, antivirüs ve firewall yazılımları yüklenmiş,donanımların sürücüleri kurulmuş,üreticinin ek programları kurulmuş olarak emrinize amade hale getiriyor. Bunu, muhtemelen içeriğindeki Hard disk image ini sisteme açarak yapıyor.


Sistemin yedeğini alma işlemi yaklaşık 1 saat, Toshibanın Recovery Dvdsinden sistemi yenibaştan kurma 15 dakika, yedeği geri alma yarım saat, programları kurma yaklaşık 2 saat, tüm Xp ve office güncellemelerini yapma ise, ehm.. sanırım 3,5 saat tutuyor. Toplamda 6.5 saat civarı..


Güncellemelerin bu kadar uzun sürmesinin sebebi güncellemelerin çok olması. Ayrıca Tabii ki Microsoft un Xp service pack 3 ü hala geciktiriyor olması. Bir yamalı bohça daha..Önceden bütün bu işlemi yaklaşık 24 saat olarak değerlendirmiştim. Yanılmışım :D


Bu arada Erol Evgin inceden Lost taki John Locke'a mı benziyor ne?


Mutlu Yıllar :D


Peace Out,


YankiZulu
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder